Fraud Blocker

Nowa Era Gitar: Premiera serii Fender Player II

09-07-2024

New Kind of Player

Dziś, 9 lipca, marka Fender wprowadza na rynek długo oczekiwaną serię gitar Player II, będącą kontynuacją i udoskonaleniem kultowej serii Player. Jako że mamy doświadczenie w pracy z różnymi gitarami (w końcu pracujemy w sklepie muzycznym specjalizującym się w gitarach) i pasjonujemy się nowościami ze świata gitar, nie możemy przegapić okazji, aby opisać wszystkie innowacje i zalety tej serii, która obiecuje wynieść muzyczne podróże na zupełnie nowy poziom.

Od momentu swojego debiutu w 2018 roku, gitary i basy serii Player stały się bestsellerami, dzięki swoim przyjaznym dla gitarzystów cechom. Seria Player II idzie o krok dalej, oferując ulepszone komponenty i jeszcze więcej opcji, ustanawiając nowy standard w średniej półce cenowej. Została zaprojektowana z myślą o gitarzystach gotowych na dalszy rozwój swojej muzycznej przygody, a wśród modeli znajdziemy takie klasyki jak Stratocaster, Telecaster, Jaguar, Jazzmaster, Mustang, Precision Bass, Jazz Bass oraz Mustang Bass. Każdy z tych modeli dostępny jest w różnych konfiguracjach, w tym gitary leworęczne dla gitarzystów leworęcznych.

Kluczowe cechy serii Player II

Komfort i grywalność

Gitary z serii Player II charakteryzują się nowoczesnymi gryfami w kształcie "C" z zaokrąglonymi krawędziami podstrunnicy, co zapewnia wygodę gry już od pierwszego kontaktu z instrumentem. Podstrunnice o promieniu 9.5 cala z progami medium jumbo oferują płynność gry, a do wyboru mamy podstrunnice z palisandru lub klonowego, z których każda oferuje unikalne wrażenia i brzmienie.

Nowoczesne, acz klasyczne wykończenie

Powrót podstrunnic z palisandru dodaje instrumentom zarówno klasycznego wyglądu, jak i wyjątkowego komfortu.  Wcześniej ten rodzaj drewna można by ło spotkać jedynie przy droższych modelach gitar Fendera. Inkrustacje na podstrunnicy występują w formie czarnych lub białych kropek, a gitary wyposażone są w 22 progi, podczas gdy basy mają ich standardowo 20.

Innowacyjne konstrukcje korpusów

Modele takie jak Stratocaster i Telecaster dostępne są w unikalnych wersjach z komorowanego jesionu i mahoniu, co nie tylko nadaje im wyjątkowy wygląd, ale również wpływa na rezonans i brzmienie tych instrumentów. Warianty z układem przetworników HSS Stratocastera łączą pickupy Alnico V z humbuckerem Alnico II, oferując szeroką paletę brzmień, od czystych, szklistych brzmień po ostrzejsze, smażące solówki.

Znakomite pickupy

Stratocastery wyposażone są w pickupy Alnico V, podczas gdy modele HSS łączą humbuckery Alnico II z singlami Alnico V.  O tym już wspomnieliśmy wyżej, natomiast Telecastery korzystają z pickupów Alnico V, a modele z układem HH z humbuckerami Alnico II, oferują cieplejsze brzmienie. Jaguar i Jazzmaster posiadają nowe, vintage’owe single, które wzbogacają ich charakterystyczne brzmienie, a basy Precision i Jazz Bass są wyposażone w potężne pickupy Alnico V, dostarczając dynamiczne i sejsmiczne brzmienia.

Wyjątkowe wykończenia i kolory

Seria Player II wyróżnia się również nowymi, świeżymi kolorami inspirowanymi klasycznymi samochodami. W palecie znajdziemy między innymi Coral Red (Czerowany koral), Birch Green (Brzozowy zielony), Aquatone Blue (Niebiesko-błękitny - błenkit? ;)) i Hialeah Yellow (Przekładka żółto-zielona). Te nigdy wcześniej nie używane odcienie nadają instrumentom klasyczny, a zarazem nowoczesny wygląd.

Precyzyjne klucze i strojenie

Każdy model z serii Player II jest wyposażony w precyzyjnie wykonane klucze i mostki. Stratocastery posiadają dwupunktowe tremolo z giętymi stalowymi siodełkami, a Telecastery sześciosiodełkowy mostek string-through body z blokowanymi stalowymi siodełkami. Jaguar i Jazzmaster posiadają mostki Mustang, co zapewnia poza stabilnością stroju i doskonałą wydajnością efekt stylu, dodający +10 do charyzmy.

Podsumowanie

Uważamy, że zapowiedzi dają powód do sądzenia, że seria Fender Player II będzie niezwykle udaną kontynuacją popularnej poprzedniej serii Player, wprowadzającą liczne ulepszenia i nowe opcje, które z pewnością przyciągną zarówno nowych graczy, jak i bardziej doświadczonych gitarzystów. Nowoczesne gryfy, innowacyjne konstrukcje korpusów, znakomite pickupy i wyjątkowe wykończenia sprawiają, że każda gitara z tej serii jest nie tylko funkcjonalna, ale także inspirująca.

Oczywiste różnice w nowej serii gitar Fender Player II to ich wyraźne nawiązanie do klasycznych wykończeń, co nadaje im retro charakter w porównaniu do bardziej nowoczesnej pierwszej wersji. Niezależnie od tego, czy zamierzasz przesiąść się z tańszego modelu, czy dodać wyjątkowy instrument do swojej kolekcji, gitary z serii Player II są zaprojektowane tak, aby inspirować i wzbogacać Twoje muzyczne doznania.

Niedługo pojawią się u nas nowe te nowe gitary i będziemy mogli je osobiście przetestować. Na pewno damy o tym znać w naszych mediach społecznościowych (Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter) oraz tutaj na blogu. Tymczasem śpieszymy poinformować, że cała oferta jest już na naszej stronie i można ją przeglądać oraz zamawiać poszczególne gitary. Pamiętajcie też, że prowadzimy serwis gitar i każda gitara, która od nas wychodzi do klienta, przechodzi gruntowny przegląd, a każdy klient ma prawo do tzw. pierwszej regulacji. Jednak nie będziemy się na ten temat tu rozpisywać, bo więcej informacji znajdziecie w innym miejscu, a jak bywacie u nas to wiecie o co chodzi :)

Zapraszamy do Składu!

Polecane produkty