Fraud Blocker

KRK ROKIT G5: Nowe monitory studyjne KRK już dostępne w Krakowie

08-06-2024

Nowe monitory studyjne KRK ROKIT Generation Five dostępne od teraz w Składzie w Krakowie

Chcielibyśmy z dumą ogłosić, że na dniach staliśmy się, oficjalnym dealerem marki KRK Systems. Dzięki temu możemy zaprezentować najnowsze i najbardziej zaawansowane monitory odsłuchowe z serii Rokit G5. Modele ROKIT 5 G5, ROKIT 7 G5 i ROKIT 8 G5 są teraz dostępne w Krakowie u nas od ręki! Odwiedź nasz sklep, aby na spokojnie przetestować te znakomitej klasy monitory w komfortowych warunkach akustycznych oraz porównać je z innymi dostępnymi modelami także innych marek. Zapraszamy serdecznie!

Trzy tryby pracy: MIX, FOCUS i CREATE

Monitory aktywne KRK ROKIT G5 oferują trzy różne tryby pracy: MIX, FOCUS oraz CREATE, które pozwalają na znaczącą elastyczność w monitoringu dźwięku. Tryb MIX charakteryzuje się płaską charakterystyką częstotliwości i fazy, co czyni go idealnym do miksowania, masteringu i krytycznego słuchania. Dzięki temu, producenci mogą być pewni, że usłyszą każdy dźwięk w najdrobniejszych szczegółach.

Tryb CREATE jest bardziej inspirujący i doskonale sprawdza się w procesie tworzenia, produkcji oraz do codziennego słuchania. Z kolei tryb FOCUS koncentruje się na średnich częstotliwościach, co umożliwia krytyczną analizę dźwięków w zakresie, w którym dominują wokale oraz większość instrumentów. Dzięki tym trzem trybom, monitory ROKIT G5 eliminują potrzebę stosowania oddzielnych zestawów monitorów do różnych zadań, co czyni je niesamowicie wszechstronnymi.

25 kombinacji wbudowanego korektora

Seria ROKIT Generation Five oferuje 25 kombinacji wbudowanego korektora, co pomaga zminimalizować i skorygować problemy w środowisku odsłuchowym. Dzięki tak szerokiemu zakresowi możliwości, użytkownicy mogą dostosować działanie monitorów do swoich specyficznych wymagań akustycznych, co zapewnia optymalne wrażenia słuchowe.

Warto też skorzystać z darmowej aplikacji KRK Audio Tools, która pomoże precyzyjnie skonfigurować monitory. W aplikacji znajdziemy m.in. analizator widma w czasie rzeczywistym, miarkę opóźnienia, narzędzie do wyrównania monitorów oraz miernik poziomu głośności. Szczególnie przydatnym narzędziem jest rekomendacja EQ, która dostosowuje monitory do akustycznych warunków pomieszczenia.

Aplikacja KRK Audio Tools zapewnia łatwe i precyzyjne ustawienie monitorów serii ROKIT G5, co jest kluczowe dla osiągnięcia najlepszej jakości dźwięku. Dzięki temu narzędziu każdy użytkownik, niezależnie od poziomu doświadczenia, może szybko i sprawnie skonfigurować swoje monitory.

Specjalistyczne wzmacniacze i przetworniki

Monitory ROKIT Generation Five wyposażone są w specjalnie zaprojektowane wzmacniacze klasy D, które zapewniają poprawioną integralność dźwięku oraz zmniejszoną temperaturę pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, monitory mogą pracować przez długi czas bez utraty jakości dźwięku, co jest szczególnie ważne w intensywnych sesjach nagraniowych.

Każdy monitor ROKIT G5 posiada tkany z kevlaru woofer, który zapewnia dokładny i precyzyjny dźwięk w zakresie niskich i średnich częstotliwości. Nowo zaprojektowany jednocalowy tweeter z jedwabną kopułką doskonale sprawdza się w wysokich częstotliwościach, sięgając nawet do 40 kHz, co pozwala na wyjątkowo szczegółowy odsłuch.

Dualne wzmacniacze klasy D są także bardziej efektywne w porównaniu do tradycyjnych wzmacniaczy, co pozwala na bardziej równomierne i wydajne napędzanie przetworników. Taka konstrukcja skutkuje lepszą odpowiedzią impulsową oraz dynamiczną reprodukcją dźwięku.

Inne godne uwagi cechy

Monitory serii ROKIT G5 wyposażone są w dwa magnetyczne przednie panele, jeden z kratką a drugi bez. Optymalizowana obudowa z modułem bass-reflex z przodu umożliwia lepszą wydajność w zakresie niskich częstotliwości. Zestaw zawiera również izolujące pady z pianki akustycznej, co minimalizuje rezonans i sprzyja prawidłowemu ustawieniu monitorów.

Dodatkowo, monitory mają wbudowane punkty montażowe do opcjonalnych uchwytów KRK, co jest doskonałym rozwiązaniem dla zaawansowanych instalacji studyjnych. 

Monitory ROKIT G5 oferują szeroką kompatybilność dzięki analogowemu wejściu XLR / 1/4" TRS Combo. Dzięki temu można je łatwo podłączyć do różnorodnego sprzętu audio, co czyni je niezwykle uniwersalnymi.

Aplikacja KRK Audio Tools

KRK Systems udostępnia darmową, profesjonalną aplikację KRK Audio Tools dla systemów iOS i Android, które jest narzędziem dedykowanym dla serii rokit. Aplikacja składa się z pięciu niezwykle użytecznych komponentów, które sprawdzą się w każdym systemie odsłuchowym. Co więcej, aplikacja umożliwia kontrolę nad narzędziem EQ Recommendation, które pomoże dostosować nowe monitory z serii ROKIT G5 do akustycznego środowiska, w którym będą umieszczone.

Dzięki KRK Audio Tools, użytkownicy mogą precyzyjnie konfigurować swoje monitory, co jest kluczem do osiągnięcia najlepszego możliwego brzmienia. Narzędzie jest idealne zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, którzy chcą maksymalnie wykorzystać potencjał swoich monitorów KRK ROKIT G5.

Pięć Przydatnych Komponentów: Spectrum RTA, DELAY, MONITOR ALIGN TOOL, LEVEL METER i POLARITY

Aplikacja KRK Audio Tools oferuje pięć kluczowych komponentów, które wspomagają skuteczne wykorzystanie monitorów KRK ROKIT G5 w studiu. Spectrum RTA to analizator widma w czasie rzeczywistym, który pozwala użytkownikom na analizę dźwięku w czasie rzeczywistym. Kolejnym komponentem jest DELAY, czyli miarka opóźnienia, która zapewni, że sygnał dźwiękowy dociera do naszych uszu w tym samym czasie.

Narzędzie MONITOR ALIGN TOOL pomaga poprawnie ustawić monitory odsłuchowe, LEVEL METER sprawdza, czy oba monitory mają tę samą głośność, a POLARITY służy do sprawdzania fazy monitorów, aby mieć pewność, że wszystko jest w zgodności. Te komponenty razem tworzą kompleksowe narzędzie do optymalizacji urządzeń odsłuchowych, co czyni aplikację niezastąpioną dla każdego, kto pragnie osiągnąć profesjonalne rezultaty.

Każdy z tych komponentów ma swoje unikalne właściwości i zastosowania, co sprawia, że aplikacja KRK Audio Tools jest nieoceniona w codziennej pracy studyjnej. Użytkownicy mogą szybko przeanalizować i dostosować swoje monitory, co pozwala na szybkie wykrycie i eliminację problemów dźwiękowych.

Narzędzie EQ Recommendation

Jednym z najważniejszych elementów KRK Audio Tools jest narzędzie EQ Recommendation. To innowacyjne narzędzie pomaga użytkownikom dostosować monitory z serii ROKIT G5 do specyficznych warunków akustycznych ich pomieszczeń. Dzięki rekomendacjom EQ, użytkownicy mogą wykorzystać wbudowane 25 kombinacji equalizera, co zminimalizuje i poprawi problemy w środowisku odsłuchowym.

Proces ustawiania monitorów staje się bardziej precyzyjny i intuicyjny dzięki aplikacji, co pozwala na osiągnięcie optymalnego dźwięku. Narzędzie to jest szczególnie cenne w przypadku pomieszczeń o trudnej akustyce, gdzie manualne dostosowanie equalizera mogłoby być czasochłonne.

Warto zauważyć, że narzędzie EQ Recommendation jest niesamowicie proste w użyciu i dostępne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. Aplikacja pomaga automatycznie wykrywać problematyczne częstotliwości i dostarcza konkretne ustawienia equalizera, co znacznie skraca czas spędzony na optymalizacji i pozwala szybko cieszyć się idealnym brzmieniem.

To narzędzie, podobnie jak całe oprogramowanie KRK Audio Tools, zaprojektowano z myślą o maksymalnym ułatwieniu pracy w studiu, dostarczając użytkownikom inteligentne i efektywne rozwiązania problemów akustycznych.

KRK Systems ROKIT 5 G5

KRK ROKIT 5 G5 to najmniejszy model z serii piątej generacji, jednak absolutnie nie odbiega od starszych braci pod względem jakości dźwięku i funkcjonalności. Dzięki wbudowanemu DSP i trzem trybom dźwięku (MIX, CREATE, FOCUS), te monitory oferują niezrównaną wszechstronność w zastosowaniach studyjnych, od miksowania i mastering po krytyczne monitorowanie.

Monitor wyposażony jest w 5-calowy przetwornik niskotonowy z włókna aramidowego (Kevlar®), który zapewnia doskonałą precyzję i uderzenie w niskim i średnim zakresie. 1-calowy przetwornik wysokotonowy wykonany z kopułki z jedwabiu, rozszerza pasmo przenoszenia do 40 kHz, co gwarantuje niezwykle szczegółową reprodukcję wysokich częstotliwości.

KRK Systems ROKIT 7 G5

KRK ROKIT 7 G5 to model pośredni o nieco większym rozmiarze, który oferuje jeszcze większą moc i zasięg niż ROKIT 5. Z 7-calowym przetwornikiem niskotonowym Kevlar® i 1-calowym przetwornikiem wysokotonowym z jedwabiu, ROKIT 7 G5 jest doskonałym wyborem dla tych, którzy potrzebują kompromisu między rozmiarem a wydajnością.

Jak inne modele tej serii, ROKIT 7 G5 również korzysta z wbudowanego DSP i trzech trybów dźwięku, co eliminuje potrzebę posiadania kilku par monitorów do różnych zadań. 25 kombinacji equalizera pomaga zminimalizować problemy w środowisku odsłuchowym, a program KRK Audio Tools ułatwia precyzyjną konfigurację monitorów.

Więcej informacji na temat KRK ROKIT 7 G5 znajdziecie na stronie naszego sklepu - kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i porównać różne modele.

KRK Systems ROKIT 8 G5

KRK ROKIT 8 G5, największy i najpotężniejszy model z serii piątej generacji, jest idealnym rozwiązaniem dla profesjonalnych studiów, które potrzebują maksymalnej mocy i precyzji. Z 8-calowym przetwornikiem Kevlar® i 1-calowym przetwornikiem wysokotonowym z jedwabiu, ROKIT 8 G5 oferuje jeszcze większą moc akustyczną i zasięg niskich częstotliwości.

Ten model jest doskonały do dużych studiów nagraniowych, które wymagają monitorów mogących obsłużyć wysokie poziomy głośności przy jednoczesnym zachowaniu dokładnej reprodukcji dźwięku. Tryb FOCUS pozwala na precyzyjną analizę pasma średnich częstotliwości, co jest kluczowe w miksowaniu wokalu i instrumentów.

Szybkie porównanie funkcji i specyfikacji

Model: KRK ROKIT 5 G5
Przetwornik Wysokoczęstotliwościowy: 1" Kopułka jedwabna
Przetwornik niskiej częstotliwości: 5" Kevlar®
Zakres częstotliwości: 43 Hz - 40 kHz
MAX SPL: 104 dB
Moc wyjściowa: 55 W
Model: KRK ROKIT 7 G5
Przetwornik Wysokoczęstotliwościowy: 1" Kopułka jedwabna
Przetwornik niskiej częstotliwości: 7" Kevlar®
Zakres częstotliwości: 36 Hz - 40 kHz
MAX SPL: 110 dB
Moc wyjściowa: 145 W
Model: KRK ROKIT 8 G5
Przetwornik Wysokoczęstotliwościowy: 1" Kopułka jedwabna
Przetwornik niskiej częstotliwości: 8" Kevlar®
Zakres częstotliwości: 32 Hz – 40 kHz
MAX SPL: 111 dB
Moc wyjściowa: 203 W

Te dane pokazują, jak różne KRK ROKIT G5 różnią się między sobą pod względem technicznym i jak można je zastosować w różnych środowiskach studyjnych. Szczególną uwagę warto zwrócić na moc wyjściową i maksymalny SPL, które decydują o wydajności monitorów w większych pomieszczeniach.

Więcej szczegółowych informacji na temat monitorów KRK ROKIT G5 znajdziecie na naszej stronie pod linkiem

Podsumowanie: Najbardziej zaawansowane monitory studyjne w swojej klasie już dostępne w Krakowie

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym producentem muzycznym, realizatorem dźwięku czy pasjonatem muzyki, nowe monitory piątej generacji monitorów studyjnych KRK Rokit zapewnią naprawdę wysoki standard jakości dźwięku. Dołącz do ogromnej rodziny KRK i zobacz, jak te wyjątkowe monitory mogą ulepszyć Twoje projekty dźwiękowe.

 

Zapraszamy do naszego sklepu na ul. Skawińską 14, gdzie możemy zapewnić ekspercką pomoc i doradztwo w wyborze najlepszego sprzętu studyjnego dla Ciebie.

PS. Przy okazji, obiecujemy, że nie zagramy Ci na nerwach – tylko na Twoich głośnikach!