Fraud Blocker

I Ty możesz zostać Anonymous

01-03-2022

>>>> 8 maj <<<<

W tym roku mówimy „Nigdy więcej” inaczej. „Nigdy więcej” słyszymy inaczej. Brzmi boleśnie, okrutnie. Bez wykrzyknika, ale ze znakiem zapytania. Mówisz: nigdy więcej? Powiedz o tym Ukrainie.

Ta wojna to wojna wolnych ludzi z zupełnym absurdem. Z pomieszaniem pojęć. Z ludźmi, którzy pomylili zupełnie białe i czarne, dobro i zło, to wojna z ludźmi, którzy zostali absolutnie zagubieni w tej rzeczywistości. To wojna z jedną z postaci zła, drugą postacią jest odrzucenie tego podziału. Na szczęście Ukraińcy umieją w prawdę i to jest pokrzepiające.

 

>>>> 20 marzec <<<<

Gówny wątek

Kolejny dzień wojny na Ukrainie. Wprowadzamy mały update, bo, mimo że w zasadzie akcja nadal trwa w niemal niezmienionej formie to pojawiło się kilka podobnych inicjatyw, na które chcielibyśmy zwrócić uwagę, ale najpierw przesyłamy poszerzoną listę mali na które można pisać wiadomości. Lista jest całościowa, tzn zawiera też linki do poprzednich plików z mailami (ostatnie trzy linki). 

Dodatkowo przesyłamy link do ogłoszenie Anonymous gdzie publikują linki do adresów mailowych Rosjan, korzystajcie, pamiętając, jaki jest tego cel. Linki sprawdzaliśmy i nie zawierają żadnych wirusów (są to zwykłe pliki tekstowe txt), jeśli ktoś jednak obawia się przed ich ściąganiem i otwarciem niech napiszcie do nas maila, a podeślemy pliki w osobnej wiadomości. Tych maili jest ogromnie dużo, polecamy się więc raczej skupić na mailach na uniwersytetach, w końcu tam pracują ludzie, którzy coś znaczą w Rosji. Pisząc maile dobrze jest zbudować sobie jakaś własną metodologię i pracować systematycznie. Takie działanie przynosi spodziewane efekty.

Jeśli masz maila założonego na gmailu to dziennie można wysłać do 500 maili inaczej konto zostanie zablokowane. Jeśli chodzi o Yandex, przywołamy tu treść z oficjalnej strony:

 • Wiadomość e-mail wysłana za pośrednictwem serwisu może mieć do 50 odbiorców.
 • Wiadomość e-mail wysłana za pośrednictwem klienta pocztowego lub protokołu SMTP może mieć do 35 odbiorców.
 • Wszystkie e-maile wysyłane z tej samej skrzynki w ciągu jednego dnia mogą mieć łącznie do 3000 odbiorców.
 • Wiadomości e-mail wysyłane ze wszystkich skrzynek pocztowych hostowanych w tej samej domenie w ciągu tego samego dnia mogą mieć łącznie do 5000 odbiorców.

Na pewno inne skrzynki mają podobne ograniczenia, dlatego po konkretne informacje odsyłamy do dokmentacji tych serwisów. 

Jedno jest pewne, to działa, bo odnotowujemy maile zwrotne od ludzi z Rosji. Część jak można się domyślać, jest wrogo do nas nastawiona, ale nie można się zrażać, chodzi tu o to, by wejść w jak najgłębszą polemikę, podejmować trud przekonania, że od nich zależy los ich kraju, który za sprawą opętanego ideologią Wielkiej Rosji Putina pociąga ich kraj i Ukrainę i możliwe cały świat w przepaść nicości. Zło bierze się z bierności. Działajmy. Jeśli spytasz ile Ty możesz zrobić odpowiadamy, że tyle samo co my. Suma naszych działań może dać skutek. Trzeba też wziąć przykład z ludzi walczących teraz z rosyjskim najeźdźcą. Oni walczą dołowienie nie tylko o swoją wolność, ale w dalszej perspektywie za nas wszystkich. Ukraińcy dziś to Avengersi i piszemy to bez cienia przekąsu. Tak po prostu jest. Na pewno wiele nas dziś ze sobą różni, ale trzeba odsunąć na bok różnice i się jednoczyć w tym działaniu. Niech Każdy robi co potrafi i może. My piszemy maile do Rosjan, bo uznaliśmy, że trzeba wywierać na nich wpływ pokazując prawdę.

 

 

Podobne inijatywy

mail2ru

Jeśłi zaś chodzi o inne ciekawe, podobne inicjatywy to pewein Norweg stworzył stronę mail2ru.org – omija rosyjską cenzurę, dzięki połączeniu sprytnej techniki komputerowej i siły ludzi. System pozwala wysyłać szablonową wiadomość na dziesiątki rosyjskich adresów e-mailowych jednocześnie. Zaczęli od przeszukiwania Internetu w poszukiwaniu znanych rosyjskich adresów e-mail i stworzyli listę 90 milionów kont, które ich zdaniem są aktywne. Fabian twierdzi, że siła systemu polega na tym, że ochotnicy używają swoich własnych kont pocztowych, zamiast masowo wysyłać wiadomości na te adresy za pomocą oprogramowania antyspamowego. 

Fundacji Optimum Pareto

Inną interesującą inicjatywą, która moze być bardzo popmocna w rozmowie z kimś nieprzekonanym o tym jaka jest prawda jest ogłoszenie Fundacji Optimum Pareto, której ogłoszenie przytoczymy tu w całości.

Przyłączcie się do wspólnej walki z dezinformacją!

Wiele i wielu z Was rozmawia z obywatelami i obywatelkami Rosji przez otwarte jeszcze kanały komunikacji online, starając się wyjaśnić im, jak naprawdę wygląda wojna w Ukrainie. Dochodzą do nas informacje, że dużo odpowiedzi powtarza się, pojawiają się ciągle te same argumenty.

Zespół Fundacji Optimum Pareto zamierza stworzyć interaktywną mapę argumentacji w naszym programie Swarmcheck, gdzie będziemy zbijać najczęściej pojawiające się argumenty. Mapa będzie dostępna w języku rosyjskim, ukraińskim, polskim i angielskim. Z tłumaczeniem map pomogą nam chętne osoby z Ukrainy, które tymczasowo gościmy w naszym biurze w Krakowie.

Dzięki takim mapom można będzie łatwo i bez potrzeby powtarzania się za każdym razem zobrazować rozmówcom, że za propagandą nie kryją się wiarygodne racje. Mapy mogą także służyć jako scenariusze rozmów i zwalczania dezinformacji. Pamiętajcie, że są Rosjanie, którzy też są ofiarami polityki i propagandy swoich władz. Nie każda osoba z Rosji jest trollem, nie każda popiera Putina. Może część rozmówców lub czytających to osób postronnych da się efektywnie przekonać, że polityce Putina należy się sprzeciwiać, a Ukraina potrzebuje wsparcia.

Jak pomóc?

 1. Powiedzcie o tej akcji znajomym, którzy angażują się w przekonywanie innych.
 2. Podsyłajcie nam treści powtarzających się argumentów.
 3. Jeśli udało się Wam kogoś przekonać, to koniecznie dajcie znać jak!
 4. Piszcie do nas na adres: kontakt@optimumpareto.com

Wspierajmy Ukraińców pomagając uchodźcom i wpłącając na ich Armię. Niech Ci którzy walczą, wiedzą, że ich rodziny są u nas bezpieczne, a oni sami mają środki do tego by odeprzeć z kraju tych bandytów. 

 

>>>> 14 marzec <<<<

Ukraiński koncern Ukroboronprom oferuje milion dolarów oraz obywatelstwo bliżej niesprecyzowanego wolnego państwa dla każdego pilota rosyjskiej federacji, który przekaże Ukrainie swój samolot. Za helikopter dają pół miliona USD. Trzeba to przesyłać do Rosjan. Koniecznie!

 

>>>> 13 marzec <<<<

Wklejamy tu komunikat ze strony https://www.facebook.com/ArcherPL/posts/1591599181189784

Kijów czeka na przybycie frontu i oblężenie. Trwają przygotowywania do jak najcieplejszego przyjęcia gości...
Pytacie w komentarzach i wiadomościach prywatnych jak możecie wspomóc walkę z radziecką swołoczą.
My niczego nie potrzebujemy. Mamy cały potrzebny sprzęt i wyposażenie, które jest na bieżąco uzupełniane. Wasza chęć wsparcia tak jak kiedyś, daje ogromną motywację.

Co innego Międzynarodowy Legion Ochotników którego jesteśmy częścią wraz z Gruzińskim Legionem Ochotniczym, którego częścią jest spora grupa ochotników z Polski. Tam potrzeba dosłownie wszystkiego.

Jeśli posiadacie coś z poniższej listy, kupimy to od Was za uczciwą cenę i dostarczymy do Kijowa.

Nie wiadomo ile zostało nam czasu zanim drogi dojazdowe zostaną przejęte. Może dzień, może tydzień. Może miesiąc.

 • Zmotane 4x4 oraz pick-up. Sprawne.
 • Zestawy off-road'owe (Hi lift, szekle, linki, łopaty, trapy)
 • Hurtowe ilości:
  • kamizelek i pasów taktycznych. Każdy rodzaj.
  • Płyt balistycznych lvl4. Każdy rodzaj.
  • Hełmów balistycznych
  • Czołówek
  • Zestawów higieny osobistej
  • Apteczek
  • Butów 42-44
  • Skarpet wełnianych
  • Odzieży termo aktywnej
  • Celowników termowizyjnych
  • Termowizorów ręcznych
  • Telefonów satelitarnych
  • Dronów
  • Powerbanków

Do wyposażenia jest prawie 20.000 chłopa. Tutaj nie będzie niczego za dużo...

Druga sprawa to Wasze pytania w temacie dołączenia do Legionu i możliwości walki w obronie Ukrainy.

W tym temacie proszę pisać wyłącznie na: gniew@protonmail.com

Prosimy o kontakt jedynie:

 • Byłych wojskowych po min. 1 turze bojowej
 • Sanitariuszy
 • Ratowników
 • Lekarzy

Powiemy jak LEGALNIE dołączyć do walki.


>>>>>UPDATE 7 Marca<<<<<

Kochani, mały update. Po kilku dniach widać, że Ukraińcy mają jaja i dają rade. To, co możemy zrobić, aby im pomóc to wywierać ciągłą presję na społeczeństwie Rosyjskim i próbować, docierać do niego z prawdziwym przekazem. Jak dobrze wiecie, akcja z Google Maps, nie jest już skuteczna (informowaliśmy o tym wcześniej), ale nadal można wykorzystywać do tego celu inne kanały.

Pisaliśmy o tym, żeby słać maile do instytucji i firm prywatnych. Namiary na te instytucje można znaleźć np. na yandex maps. Na wizytówkach firm i instytucji są linki do ich stron. Na tych stronach są namiary mailowe. Piszmy do nich, przecież nie wszyscy Rosjanie wierzą kremlowskiej propagandzie. Dajmy im poczucie siły. Oni także potrzebują naszego wsparcia.

Podsyłamy od razu też listę maili z 2 rosyjskich uniwersytetów, uniwersytetu w St.Petersburgu oraz w Moskwie. Tych maili jest kilka tysięcy, więc jest gdzie z tą treścią docierać.

Donoszą nam nasi klienci, że można wykorzystywać inne możliwości dotarcia do Rosjan. Chodzi o inne portale społecznościowe, np. VK, którego logo także, często pojawia się na stronach firm i instytucji.

Oczywiście nadal polecamy przesyłać datki na pomoc uchodźcom, niech Ukraińscy walczący w swojej wojnie ojczyźnianej wiedzą, że ich rodziny są bezpieczne. Wspierajmy także ich Armię pieniędzmi.

Jeśli chodzi o wsparcie finansowe, to słyszeliśmy o ciekawym pomyśle, który polega na tym, by rezerwować u Ukraińców apartamenty przez takie usługi jak Booking. airbnb. Wiadomo, że nikt teraz na Ukraine nie pojedzie na wakacje, ale samo przelanie pieniędzy może być także pomocne w tej chwili.

Jeśli ktoś chce pomóc, na pewno znajdzie najlepszy dla siebie sposób, by to robić.

To jest ich prawdziwa wojna ojczyźniana. Niemal 100 lat temu był Cud nad Wisłą, teraz to może być Cud nad Dnieprem lub Cud Kijowski. Działajmy!

 

Przykładowa wiadomość dla Rosjan

Polecamy tłumaczyć za pomocą https://www.deepl.com/pl/translator

Русские! Это подлинные фотографии разрушений, причиненных вашими войсками в Украине. Они не являются делом рук украинских националистов, вопреки утверждениям российских СМИ. Преступники - это люди, стоящие у руля вашего государства. Мы знаем, что требуется немалое мужество, чтобы сомневаться в том, что говорят по телевизору. Но, возможно, стоит сомневаться. Свобода так же ценна, как и жизнь.

Rosjanie! To są autentyczne zdjęcia zniszczeń, które spowodowały wasze wojska na Ukrainie. To nie dzieło Ukraińsckich nacjonalistów, wbrew temu co twierdzą rosyjskie media. Zbrodniarzami są ludzie stojący u steru waszego państwa. Wiemy, że trzeba mieć nielada odwagę, żeby wątpić w to co mówią w waszej telewizji. Ale być może warto wątpić. Wolność jest dobrem równie cennym co życie

 

Русские! Путин проигрывает войну! Российские СМИ вынуждены полностью сосредоточиться на оправдании действий российских войск в Украине. Войск, состоящих из ваших сыновей, мужей, отцов, братьев. Ваших близких, оказавшихся в беспроигрышной ситуации. Если вы не поможете им, никто не поможет.

Rosjanie! Putin przegrywa wojnę! Rosyjskie media muszą całkowicie koncentrować się na usprawiedliwianiu działań wojsk rosyjskich na Ukrainie. Wojsk składających się z waszych synów, mężów, ojców, braci. Waszych bliskich, którzy znaleźli się w sytuacji bez wyjścia. Jeśli wy im nie pomożecie, nikt tego nie zrobi.

 

Русские, вот фотографии ущерба, который нанесли ваши войска. Путин заставил ваших солдат воевать со всем свободным миром. Любой, у кого есть совесть и доступ к свободным СМИ, становится на стороне Украины.

Rosjanie, oto zdjęcia szkód które wyrządziły wasze wojska. Wasi żołnierze zostali zmuszeni przez Putina do walki z całym wolnym światem. Każdy kto ma sumienie i dostęp do wolnych mediów, opowiada się po stronie Ukrainy.

 

>>>>>UPDATE 4 Marca<<<<<

Google zablokował możliwość odczytania opinii, nadal można je dodawać, ale ponoć ich nie widać (trochę szkoda tego naszego wysiłku, choć jest szansa ze przynajmniej cześć tych wiadomości dotarła do Rosjan). Nie ma też pewności, że właściciele miejsc je widzą. Z Yandexem może być podobnie, choć tego nie wiemy. Widać, że można dodawać opinie, ale czy właściciele miejsc to widzą, nie wiemy. W związku, z tym że akcja raczej przestała mieć sens w tej postaci, trzeba zacząć stosować zupełnie inną taktykę. Na Yandexie widać linki do stron właścicieli miejsc. Tam mozna z łatwością odnależć kontakty telefoniczne oraz mailowe do tych miejsc.

Piszmy maile!

Dużo maili, mądrych i przekonujących. Z naszej strony polecamy list Mariny Stepańskiej, którego treść w pełni oddaje dramat chwili i jak sądzimy ma szanse trafić do sumień Rosjan. Treść listu znajdzieice poniżej. Dalej możemy wspierać Ukraińcow w ich walce z najeźdźca przez wpłaty na ich Armię oraz pomagać tym którzy uciekli przed wojną.

Piszcie w pierwszej kolejności do tych co mają głos i autorytet społeczny. Do aktorów, muzyków, ludzi sztuki, ludzi którzy swoją pracą wpływają na światpogląd pozostałych. Zajrzyjcie na strony teatrów, kin, muzeów. Niestety małe sklepy na prowincji nie mają raczej swoich stron wraz z podanymi kontaktami mailowymi, ale są firmy prywatne, np sewisy samochodowe, itd. Obierzcie sobie cel i sukcesywnie go realizujcie.

 

O co chodzi?

Biznes to biznes, prawda? Otóż nie. Czasem są ważniejsze sprawy. Przerzucamy nasz budżet reklamowy na promowanie tej informacji tak, by trafiła ona do jak największej ilości osób. Robimy tyle ile możemy, więcej możecie uczynić Wy.

Akurat teraz odbywa się bardzo blisko nas bezprecedensowy, bandycki napad na Wolne Państwo Ukraina. Ukraina walczy o swoją i naszą wolność, nie ma co do tego żadnej wątpliwości. W całej Rosji obywatele tego kraju są odcięci od prawdziwych informacji na temat tej zbrodni i o prawdziwych zamiarach Putina. Pomóżmy im dotrzeć do prawdy, by nabrali siły i przekonania, że Oni mogą zmienić bieg wydarzeń, zanim nie będzie za późno. Dodajmy im odwagi, przekonajmy ich do siebie. Wczoraj (28/02/2022) jakiś Polak wpadł na fantastyczny pomysł na to, jak obejść rosyjską rządową rosyjską propagandę. Sprowadza się do trzech punktów:

 • Wejdź na Google Maps lub Yandex (popularniejszy w Rosji),
 • Wybierz jakąkolwiek firmę, czy restaurację na terenie Rosji,
 • Oceń na 5 gwiazdek i pozostaw komentarz wraz ze zdjęciem uświadamiającym Rosjanom, co tak naprawdę dzieje się w Ukrainie.

Weźcie pod uwagę, że są dwie Rosje — jest kilka dużych miast i jest prowincja. Ta pierwsza żyje swoim życiem, ta druga ma Putina za cara i karmi armię mięsem armatnim. Ta pierwsza ruszy tyłek, gdy w tej drugiej zacznie się ferment. Nie szukajcie do oceny miejsc rozrywki, ale codziennego życia prowincji: sklepy ze sprzętem rolniczym, składy remontowe, ubojnie, w mniejszych miastach urzędy, fryzjerzy itp. Te informacje trafią w pierwszej kolejności do właścicieli tych miejsc, to oni są narażeni na ich stratę w związku z tym bałaganem, niech wiedzą, kto za to odpowiada. Nie bądźcie agresywni, bądźcie przekonujący. Jeśli uważacie, że lepiej zacząć od dużych miast, feel free.

 

Jak inaczej można pomóc?

Są różne poziomy wsparcia — jest poziom emocjonalny, finansowy, logistyczny czy czynnego działania. Każdy może zrobić coś dobrego na każdym z tych poziomów. Pewno jedne są lepsze, a drugie gorsze, ale nie krytykujmy się za bardzo, tylko skupmy się na celu. A celem jest zakończenie tej wojny na korzystnych warunkach dla mieszkańców Ukrainy (a co za tym idzie korzystnych też dla nas wszystkich). Pomóżmy im zatem np. pomagając uchodźcom albo wspierając ich Armię oraz wywierając presję na naszych politykach tak, by działali skutecznie i mądrze. Presja ma sens.

 

Dodatkowe ważne uwagi

Pamiętajcie, by nie logować na Yandex z poziomu platformy serwisu społecznościowego. Logując się poprzez Facebooka udostępniamy swoje imię, nazwisko, zdjęcie profilowe oraz adres e-mail. Warto to mieć na uwadze szczególnie gdy wykorzystujemy swoje prywatne konto. Przecież nie chcemy, aby te dane trafiły do rosyjskich serwerów.

Źródło: Od zera do Penterstera

Uważajcie co oceniacie, dla przestrogi screen poniżej ;)

pizzeria moskwa

 

Mały update z 3 marca

Kochani, prezentujemy efekt kliknięć w linka na naszej stronie, który wisi od 1 marca od godziny 13:05. Jeśli każdy z tych ludzi przynajmniej raz zostawił choć jedną opinię wraz ze zdjęciami, to otworzyła się droga do prawdy o wojnie dla Rosjan przynajmniej w 724 miejscach. Jeśli natomiast tak jak my każdy lub niektórzy pozostawili tych opinii kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt to szansa na dotarcie z tą prawdą do Rosjan wzrasta wielokrotnie.

Wiemy, że inni też działają na wielu innych poziomach. Mobilizujmy się, bo to ma cholerne znaczenie dla naszej przyszłości. To, co robimy pomoże ominąć rosyjską cenzurę, która w końcu przestanie działać. Ci, co ją obchodzą, drogą pantoflową rozmawiając z innymi, będą przekazywać powody tego wszystkiego i do społeczeństwa zacznie dochodzić jak jest okłamywane. Może to powodować strajki, bierny opór. Może to w końcu też doprowadzić do upadku reżimu Putina i pozwoli Ukrainie zakończyć wojnę na jej warunkach. Działajmy!

I pamiętajcie, dawajcie maksymalne oceny, nie obrażajcie Rosjan, informujcie i apelujcie do ich sumienia oraz do ich dobrze pojętego interesu.

 

screen do wyników