Fraud Blocker

Aktualizacja Studio One 5.5

12-01-2022

PreSonus ogłosił nową aktualizację Studio One w wersji 5.5!

Studio One 5.5 wprowadza sporo ulepszeń w zakresie produkcji i wykonywania muzyki, a zwłaszcza masteringu. 

DAW z rozbudowanym środowiskiem pracy

Studio One to pierwszy i wciąż jedyny DAW ze zintegrowanym środowiskiem masteringowym w postaci strony projektu, która w wersji 5.5 staje się jeszcze potężniejsza! Strona projektu zapewnia teraz pełną automatykę głośności ścieżek, sumy i parametrów wtyczek użytych jako efekty insertowe.

Nowe obwiednie Clip Gain Envelope

Do strony projektu zostały dodane również obwiednie Clip Gain Envelope, umożliwiające precyzyjną kontrolę nad wzmocnieniem podczas masteringu – bez użycia wtyczek do przetwarzania dynamiki.

Udoskonalone funkcje publikacji

Potężna funkcja publikowania cyfrowego umożliwia teraz jednoczesne eksportowanie do wielu formatów, dzięki czemu można równocześnie eksportować zmasterowaną sesję do wydań w wysokiej rozdzielczości i serwisów streamingowych.

Nowe opcje „Głośności docelowej”

Za pomocą głośności docelowej ustawisz docelowe wartości głośności i rzeczywistego poziomu szczytowego podczas eksportu. Można też wybrać jedno z gotowych ustawień dla wszystkich popularnych serwisów streamingowych, aby podczas przygotowywania najnowszego wydania nie martwić się ustawieniami.

Nowe funkcje produkcyjne i wykonawcze

Każdy plik MIDI można teraz przeciągnąć bezpośrednio do ścieżki akordów w celu uzyskania z niego akordów – i tylko w Studio One wykrywanie akordów działa z obiektami audio i partiami instrumentów. Możesz teraz ręcznie określić tempo i kolejność zagrania poszczególnych strun w akordzie, przeciągając zdarzenia nutowe w wybranym akordzie z przytrzymanym klawiszem modyfikującym.

Zapisywanie automatyki w scenach miksu

Dzięki zapisywaniu automatyki w scenach miksu można eksperymentować z wieloma przebiegami automatyki bez utraty tych już zapisanych wcześniej.

Darmowa aktualizacja

Studio One 5.5 jest darmową aktualizacją dla zarejestrowanych użytkowników Studio One 5 i jest również dostępna w ramach członkostwa w PreSonus Sphere

 

Przydatne linki