Audio-Technica AT2020 ][ Pojemnościowy mikrofon studyjny

  • 478,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy mikrofonu studyjnego Audio-Technica AT2020

  • Miażdżący stosunek ceny do jakości w technologii studyjnych mikrofonów pojemnościowych
  • Kardioidalna charakterystyka kierunkowa zmniejsza niepożądane przechwytywanie dźwięków z boków i z tyłu
  • Przegubowy, gwintowany uchwyt do statywu pozwala na precyzyjne zamocowanie mikrofonu
  • Wysoki SPL i szeroki zakres dynamiki zapewniają dużą wszechstronność
  • Specjalnie zaprojektowana membrana o niskiej masie 0,6"
  • Niski poziom szumów własnych
  • Czarne wykończenie

 

Ogólny opis mikrofonu

Zaiste, jest to kawał sprzętu na płaszczyźnie zastosowań amatorsko-domowych. Mikrofon AT2020 ustanawia nowy standard wydajności i jakości w studyjnych mikrofonach pojemnościowych na tym poziomie cenowym. Membrana o niskiej masie jest wykonana na zamówienie dla uzyskania rozszerzonej charakterystyki częstotliwościowej i doskonałej odpowiedzi przejściowej. Przy bardzo niskim wewnętrznym poziomie szumów doskonale nadaje się do obecnego cyfrowego sprzętu rejestrującego. AT2020 mikrofon oferuje szeroki zakres dynamiki i łatwo trzyma wysokie poziomy ciśnienia akustycznego. Jego wytrzymała konstrukcja sprawia, że jest trwały i wytrzymały przez długie lata.

Studyjna jakość w domu

Ten mikrofon pojemnościowy o charakterystyce poprzecznej, kardioidalnej, został zaprojektowany z myślą o zastosowaniach domowych/studiach projektowych. Posiada rozszerzoną charakterystykę częstotliwościową i wzmocnioną charakterystykę przejściową. Dzięki artykulacji i zrozumiałości o studyjnej jakości AT2020 jest idealny dla muzyków, streamerów, podcasterów i innych twórców treści.

Kardioidalny wzór biegunowy

Kardioidalna charakterystyka kierunkowości AT2020 przede wszystkim wychwytuje dźwięk z przodu mikrofonu, a jednocześnie jest znacznie mniej wrażliwy na dźwięk zza mikrofonem, co pozwala na uchwycenie głosu lub instrumentu ze zmniejszonym hałasem w tle.

Gotowy do codziennego użytku

Wraz z solidną konstrukcją i wysokimi parametrami technicznymi, AT2020 zapewnia niezawodność, wysoką obsługę SPL i szeroki zakres dynamiki. Jest dostarczany z zajmującym niewiele miejsca uchwytem do statywów z gwintem 5/8"-27, adapterem do statywów z gwintem 3/8"-16 i etui ochronnym.

Ostateczne wnioski

Ilość zastosowań, w jakich się odnajduje oraz czysta jakość dźwięku spowodowała, że montowany jest między innymi we wszystkich załogowych statkach kosmicznych (a cena z kosmosu zdecydowanie nie jest! ;)). Bardzo dobrze oddaje ciepło ludzkiego głosu, ma stonowany mid-range, czyli średni zakres częstotliwości, w którym znajduje się nasze mówienie i śpiewanie. Idealnie sprawdzi się również jako mikrofon instrumentalny, szczególnie przy instrumentach akustycznych — w przyjemny i niedrażniący ucha sposób oddaje klarowność brzmienia oraz jego ciepło. W zestawie otrzymamy uchwyt mocujący jeśli chcemy bawić się w Elvisa lub po prostu zamontować majka na statywie ze standardowym gwintem. Nic tylko nagrywać! ;)

 

Specyfikacja mikrofonu

Producent Audio-Technica
Model AT2020
Przetwornik Pojemnościowy
Charakterystyka kierunkowa Kardioidalna
Pasmo przenoszenia 20 - 20,000 Hz
Czułość w polu swobodnym -37 dB (14.1 mV) re 1V at 1 Pa
Impedancja 100 ohms
Maksymalne ciśnienie dźwięku 144 dB SPL, 1 kHz przy 1% T.H.D.
Stosunek sygnał / szum 74 dB, 1 kHz at 1 Pa
Zakres dynamiki 124 dB, 1 kHz at Max. SPL
Zasilanie 48V DC, 2 mA typical
Szumy 20 dB SPL
Waga 345 g
Złącze wyjściowe Zintegrowany 3-pin XLRM
Dołączone akcesoria Miękki pokrowiec ochronny

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Mikrofon pojemnościowy AT2020 Audio-Technica, mikrofony studyjne, Studio i homerecording, mikrofony i rejestratory, AUDIO-TECHNICA, AT2020 Audio-Technica, AT2020, AT 2020 Audio-Technica, AT 2020, AT-2020, AT2020 AudioTechnica, Mikrofon AT2020