Fraud Blocker

Antelope Audio Zen Tour Synergy Core ][ Interfejs Audio 8x14 Thunderbolt & USB

  • 8 222,00 zł Cena zawiera podatek VAT bez kosztów wysyłki
  • Oblicz_raty_duckblue

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kluczowe cechy interfejsu audio Antelope Audio Zen Tour Synergy Core

  • 4xDSP + 2xFPGA Synergy Core niskolatencyjne efekty i procesory audio
  • Ulepszona konwersja AD/DA – aż do 130db DNR przy współpracy z Orion Studio Synergy Core
  • Dwukrotnie zwiększona liczba kanałów (32 kanały) z próbkowaniem 192kHz
  • Połączenia Thunderbolt 3 & USB 2.0 dla Mac i Windows
  • Kompatybilny z ekskluzywnymi efektami z serii Synergy Core, takimi jak Auto-Tune Synergy, Opto-2A, MES-432C, Comp-4K-Bus i innymi
  • Sprzężone wyjścia liniowe 8 DC dla analogowej kontroli napięciowej takich urządzeń jak syntezatorów modularnych czy automatów perkusyjnych
  • Dyskretne, ultra-liniowe preampy mikrofonowe

 

Ogólny opis

Tytułem wstępu

Zen Tour Synergy Core to nowoczesny interfejs umożliwiający bezlatencyjną rejestrację i odsłuch materiału audio, który podobnie jak poprzednia wersja bazuje na doskonale przyjętej, autorskiej technologii modelowania FPGA, jednak z tą różnicą, że tak jak w innych urządzeniach z serii Synergy Core, procesowanie odbywa się wewnątrz samego interfejsu, co jest możliwe dzięki zainstalowanym w nim dwóm chipom FPGA i aż czterem procesorom DSP. Tak zaplanowana architektura w żaden sposób nie obciąża procesora komputera, co jest szczególnie ważne podczas nagrywania i jednoczesnego monitoringu z wykorzystaniem efektów programowych.

Konstrukcja i możliwości

Dodatkowo interfejs został wyposażony w sprzężone wyjścia liniowe 8 DC, umożliwiające analogową kontrolę napięciową takich urządzeń jak syntezatory modularne czy automaty perkusyjne. Podobnie jak w innych konstrukcjach Antelope - firmy znanej z najwyższej jakości taktowania - zastosowano tu profesjonalny 'clocking' oparty na działaniu zegara atomowego. Pozwala to osiągnąć nieskazitelny dźwięk podczas rejestracji i odsłuchu, pozbawiony jakichkolwiek artefaktów. Kompaktowa obudowa w połączeniu z szeroką sekcją I/O oraz intuicyjnym sterowaniem za pomocą dotykowego panelu i kilku potencjometrów, pozwala cieszyć się doskonałym brzmieniem, kiedyś możliwym tylko z wykorzystaniem procesorów szufladowych. Zen Tour Synergy Core sprawdzi się zarówno w domowym studiu, na próbach oraz podczas tras koncertowych.

Efekty z serii Synergy Core

Będąc w pełni wyposażoną stacją roboczą, interfejs Zen Tour Synergy Core został fabrycznie wyposażony w bibliotekę 36 pieczołowicie modelowanych efektów studyjnych. To wszystko dzieje się wewnątrz interfejsu, z najniższą latencją z możliwych, dzięki masywnemu procesowaniu uzyskanemu przez chipy FPGA, procesory DSP oraz szybką łączność Thunderbolt. A co jeszcze lepsze – dołączona biblioteka może zostać rozszerzona o kolejne efekty, które są do nabycia osobno w internetowym sklepie Antelope.

Szeroka sekcja I/O

Pomimo kompaktowych rozmiarów, Zen Tour Synergy Core oferuje szerokie możliwości połączeń analogowo-cyfrowych. Na przedniej ściance urządzenia znajdziemy 4 wejścia instrumentalno-liniowe, 2 wyjścia słuchawkowe oraz 2 gniazda wyjściowe przydatne w procesie reampingu. Na tylnej ściance zamontowano 4 złącza XLR, umożliwiające wprowadzanie sygnałów mikrofonowo-liniowych, gniazda wyjściowe dla podłączenia zewnętrznych monitorów studyjnych, cyfrowe złącza RCA, optyczne oraz port USB i złącze Thunderbolt do połączeń z komputerami PC/Mac. Daje to łącznie 8 analogowych złącz wejściowych i aż 14 wyjściowych. Dodatkowo, dzięki transmisji ADAT i SPDiF, cyfrową sekcję I/O można rozszerzyć o kolejne 10 wejść cyfrowych i taką samą ilość kanałów wyjściowych. Wszystkie wyjścia zostały zaplanowane jako sprzężone wyjścia liniowe DC, umożliwiające analogową kontrolę takich instrumentów jak syntezatory modularne czy automaty perkusyjne. Na koniec warto zauważyć, że w interfejsie został zamontowany mikrofon Talkback służący do rejestracji demonstracyjnych ścieżek wokalnych oraz przekazywania wiadomości do muzyków nagrywających w live roomie.

Dyskretne przedwzmacniacze mikrofonowe

Zaprojektowane zgodnie z najlepszymi praktykami stosowanymi w branży pro-audio, w pełni dyskretne, ultra-liniowe przedwzmacniacze mikrofonowe zastosowane w Zen Tour Synergy Core oferują brzmienie porównywalne z tym, dostępnym w najdroższych konsoletach studyjnych. Jako w pełni muzycznie brzmiące i transparentne, doskonale komplementują możliwości modelujących mikrofonów Edge i Verge, produkowanych przez Antelope Audio.

Najlepsze w branży taktowanie

Z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży pro-audio, firma Antelope Audio stała się pionierem jeżeli chodzi o taktowanie w oparciu o zegar atomowy. To wszystko pozwala sądzić, że 64-bitowe taktowanie AFC (Acoustically Focused Clocking) oraz algorytm 'Jitter Management' pomagają dostarczyć sygnał audio wolny od jakichkolwiek artefaktów, kiedyś możliwy do uzyskania tylko w najbardziej prestiżowych studiach. Tak optymalny 'clocking' umożliwia również poszerzenie bazy stereo, uzyskanie lepszej separacji pomiędzy częstotliwościami rejestrowanych źródeł wychwycenie wszystkich niuansów podczas wykonania.

Rejestracja i odsłuch w czasie rzeczywistym

Interfejs Zen Tour Synergy Core umożliwia bezlatencyjną rejestrację materiału i odsłuch w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem maksymalnej ilości efektów w łańcuchu a wszystko w wysokich częstotliwościach próbkowania i bez obciążania procesora komputera. Teraz możesz cieszyć się bezpośrednim i pozbawionym latencji monitoringiem 4 niezależnych mikserów wewnętrznych udostępniających aż 32 wejścia i stereofoniczne wyjścia!

Intuicyjny panel dotykowy

W urządzeniu wykorzystano nowoczesny i odpowiednio zaprojektowany wyświetlacz dotykowy, umożliwiający użytkownikowi natychmiastowy dostęp do aktywowania programowych mierników sygnału, ustalenia poziomu głośności, wybrania presetów i wprowadzenia zmian w ustawieniach. Intuicyjny interfejs i precyzyjna kontrola, zapewnia szybką i efektywną pracę konieczności patrzenia w monitor.

Routing Matrix

Wszechstronny Routing Matrix wykorzystujący pełnoprawny cyfrowy ‘patch bay’, który został wbudowany w oprogramowanie panelu kontrolnego, umożliwia łatwe przekierowywanie sygnałów audio pomiędzy anologowymi i cyfrowymi sekcjami I/O. Dzięki temu możliwe jest przesyłanie playbacku z programu DAW i dodawanie do niego efektów czy przeprowadzenie reampingu sygnału gitary zebranego z DI-boxa przez zestaw dostępnych emulacji wzmacniaczy i kolumn gitarowych. Routing Matrix pozwala również na zintegrowanie zewnętrznego sprzętu studyjnego.

Połączenie z Mac oraz Windows

W zależności od używanego systemu, Zen Tour Synergy Core udostępnia złącze Thunderbolt 3 (Type-C) jak i port USB 2.0 (Type-B), co pozwala na pełną kompatybilność z Mac lub Windows.

Afx2DAW i automatyka

Pracując z interfejsem możliwe jest wykorzystanie zamawianego osobno pluginu AFX2DAW*, który umożliwia połączenie interfejsu z ulubionym programem DAW, pozwalając na pełne wykorzystanie bezlatencyjnych, procesowanych w chipach FPGA oraz procesorach DSP efektów i emulacji. Daje to pełną automatykę efektów w DAW, kiedy wszystkie efekty, jak i wejściowy czy wyjściowy sygnał audio są przetwarzane wewnątrz urządzenia.

*Dostępne jako osobny zakup dla komputerów Mac ze złączem Thunderbolt.

Konwersja i dynamika

Dzięki zaktualizowanym konwerterom oraz najwyższej jakości autorskiemu taktowaniu 4-ej generacji, Zen Tour Synergy Core oferuje niezkazitelną konwersję AD/DA, umożliwiającą rejestrację pozbawioną jakichkolwiek artefaktów oraz krytyczny odsłuch z najlepszym w swojej klasie zakresem dynamiki aż do 130dB (mierzonym na wyjściu służącemu do podłączenia monitorów). Osiągane brzmienie może spokojnie rywalizować z tym, znanym z profesjonalnych urządzeń szufladowych, wykorzystywanych w profesjonalnych studiach nagraniowych, jednak zajmując o wiele mniej miejsca i kosztując ułamek ich ceny.

 

Specyfikacja

Obudowa typu desktop
Preampy 4x Discrete Ultra-linear
Złącza wejściowe Cyfrowe RCA, optyczne, XLR Combo jack TRS
Złącza wyjściowe 1/4 TRS, Analog DB25, cyfrowe RCA, optyczne
Połączenia z komputerem Thunderbolt 3, USB
Format cyfrowy ADAT, S/PDiF

 

Filmy i prezentacje produktu

 

Przydatne linki


Słowa kluczowe oznaczające produkt

Antelope Audio Zen Tour Synergy Core | Interfejs Audio 8x14 Thunderbolt & USB, Interfejsy audio, MIDI, Interfejsy i procesory studyjne, Studio i homerecording, ANTELOPE AUDIO

Antelope Audio - Kup interfejs. Zyskaj Studio.

Antelope Audio - Kup interfejs. Zyskaj Studio.

12-05-2023
Czy jesteś gotowy/a na absolutne unowocześnienie? Nadszedł czas, aby ulepszyć swoje studio dzięki nowemu interfejsowi Antelope Audio. Przy zakupie dowolnego interfejsu audio Synergy Core pomiędzy 1 maja a 30 czerwca, otrzymasz GRATIS mikrofon modelujący z 13 lub 18 emulacjami mikrofonów oraz Bitwig DAW, umożliwiający natychmiastowe rozpoczęcie pracy. Jak to działa? Zakup...
Antelope Audio ][ Oferta Specjalna

Antelope Audio ][ Oferta Specjalna

01-02-2023
Co otrzymujesz z każdym interfejsem Synergy Core? 90+ Synergy Core FX Unikalne podejście firmy Antelope Audio do modelowania efektów analogowych na poziomie komponentów zapewnia światowej sławy jakość dźwięku. Platforma Synergy Core zapewnia wierne odtworzenie unikalnego brzmienia oryginalnego sprzętu i umożliwia niemal zerową latencję podczas monitorowania i nagrywania. Wraz z...