ADAM SUB12 | Subwoofer studyjny aktywny

  • Dodaj recenzję:
  • Kod:
    ADAM SUB12
  • Producent:

Kluczowe cechy subwoofera studyjnego Sub12 Adam Audio

  • Nie ma za dużo basu, ile jeszcze razy mamy to napisać? Jest tylko za dużo góry!
  • Budzi się już od 25Hz i potrafi zatrząść mieszkaniem sąsiada, a jak bosko trzęsie komodą!
  • Świetne dopełnienie dla systemów monitorów Adam Audio każdej wielkości
  • Doskonała klarowność i niska kompresja czynią basik gładkim jak pupcia niemowlaka
  • 5 lat gwarancji jakby jednak sąsiad przyszedł i rozwalił to cudo

 

Opis ogólny

Subwoofery Sub10 Mk2 i Sub12 to niezwykle mocne subwoofery, które rozszerzą o najniższe częstotliwości brzmienie każdego systemu odsłuchowego bliskiego i średniego pola. Te modele subwooferów są idealnym uzupełnieniem dla monitorów ADAM np. z serii AX i SX.

Dużą, 2-calową cewkę napędza wzmacniacz ICE o mocy 200 W. Wzmacniacz ten zawsze zachowuje niską temperaturę dzięki zastosowaniu technologii PWM w sekcji wzmocnienia i zasilania, zapewnia > 90% wyższą efektywność i na przy maksymalnym poziomie mocy bez obawy o uszkodzenie układu elektronicznego czy przetwornika. Sub10 Mk2 wyposażono w 10-calowy woofer, pasmo przenoszenia subwoofera zawiera się w zakresie 25Hz - 150Hz. Większy model Sub12 posiada woofer o średnicy 12 cali i może wytworzyć o 3dB wyższy maksymalny poziom SPL. Pasmo przenoszenia Sub12 schodzi w dół aż do częstotliwości 22 Hz. 

Obie wersje posiadają układ bass reflex z wylotem tuby skierowanym w dół, którego kształt i rozmiar zapobiegają niepożądanym szumom wywoływanym ruchami powietrza. W większych pomieszczeniach albo gdy chcemy zwiększyć poziom głośności można łączyć razem, w łańcuchu większą ilość subwooferów ADAM. Wszystkie wejścia i wyjścia dostępne są zarówno na złączach XLR i RCA [cinch].


Subwoofery ADAM

Wszystkie subwoofery ADAM Audio mają jedno zadanie: zapewnić najbardziej autentyczny przekaz muzyczny z możliwych. W przypadku subwooferów ADAM oznacza to właściwe proporcje między mocą a precyzją przetwarzania, oraz rezygnację z „upiększenia” brzmienia podbiciem poziomu częstotliwości basowych kosztem szczegółowości i dynamiki. Subwoofer ma uzupełniać tak bardzo cenione, klarowne i transparentne brzmienie monitorów ADAM o częstotliwości z zakresu niskiego i najniższego pasma.
Wszystkie subwoofery do modelu Sub2100 posiadają symetryczne [XLR] i niesymetryczne [RCA] złącza wejścia i wyjścia, oraz zestaw kontrolerów, za pomocą których można dopasować brzmienie według potrzeb do akustyki pomieszczenia.

 

Złącza i regulacja

Wszystkie subwoofery do modelu Sub2100 wyposażono w zestaw kontrolerów, za pomocą których można dopasować brzmienie według potrzeb do akustyki pomieszczenia.
W każdym modelu znajduje się regulator poziomu sygnału w zakresie od -60dB do +6dB, przełącznik fazowy ±180°, regulowany filtr dolno-przepustowy [50 - 150 Hz], oraz przełączany filtr górno-przepustowy ustawiony na 85 Hz dla wyjścia dla monitorów satelitarnych. Dodatkowo można znaleźć przełącznik ‘Signal-on/Continuous’ dla funkcji automatycznego uruchomienia w momencie, gdy do subwoofera dociera sygnał i automatycznego wyłączenia po 15 minutach bez żadnego sygnału.

 

Specyfikacja

Subwoofer

Ilość 1
Średnica kosza 10″ [260 mm],
Średnica cewki 2″ [50 mm],
Materiał membrany papier.

Wzmacniacze

Dla subwoofera 1
Moc wzm. RMS /muzyczna 200 W / 300 W.

Złącze wejściowe

Analogowe XLR / RCA

Dane ogólne

Panel regulacji z tyłu,
Pasmo przenoszenia 25 Hz – 150 Hz,
Zniekształcenia THD > 60 Hz ≤1 %,
Poziom maksymalny, szczytowy ≥113 dB,
Częstotliwość zwrotnicy 50 – 150 Hz,
Impedancja wejściowa 10 kOm,
Waga 21 kg,
Wymiary 560 mm x 300 mm x 400 mm,
W zestawie kabel zasilania, instrukcja

 

Filmy i prezentacje wideo produktu

<iframe width="100%" height="515" src="https://www.youtube.com/embed/JFhy0NyJYHY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

 

Przydatne linki

Słowa kluczowe oznaczające produkt

Subwoofer studyjny aktywny ADAM SUB12, Subwoofery studyjne, Monitory, adam sub12 cena, adam sub 12, adam sub12 kraków, adam sub 12 kraków, adam sub12 sklep, adam audio dystrybujca, adam audio gdzie kupić, adam audio sub12,